25 Mart 2010 Perşembe

Yıldönümü kurabiyeleri...

CIMG2856

Saliha hanım, evliliklerinin 5.yıldönümü için kurabiye istediğini belirtti. Eşi Mehmet Bey Mimar,galatasaraylı,denizi ve balıkları seven biri olduğu için temamızı da bu şekilde belirledik. Sevgi içeren kurabiyelerde olmazsa olmazlardandı...

Kurabiyeleri hazırlayıp Bodrum'a gönderdim.

Saliha hanım'ın geri bildirimi çok güzeldi :)) Mehmet Bey şaşırmış ve çok beğenmiş hediyesini :)))

CIMG2836

CIMG2844

Kurabiyelerden 1-2 tanesini de Bodrum evleri temasında hazırladım.Benim çok sevdiğim begonvillerle birlikte :))

Saliha Hanım ve Mehmet Bey'e sağlıklı,mutlu,huzurlu ve sevgi dolu nice yıllar diliyorum...

21 Mart 2010 Pazar

İbrahim'in uzay temalı pastası ve kurabiyeleri...

CIMG2793

Deniz temalı pastamızı İstanbul'a gönderdikten sonra bu seferde uzay temalı pastamız için çalışmalara başladık.Pastanın renkleri için biraz da davetiyede ki renkleri baz alarak oluşturduk.

En üst kata havalanmaya çalışan bir füze hazırladık. Yanlarda gezegenler,krater görüntüsü,yıldızlar ,ayrıca yine küçük bir füze. İbrahim pastasında uçak ve kule de istemiş. Onları da hazırlayıp yerlerine yerleştirdik.

Pastayı Pazar günü sabaha karşı yola çıkarak İstanbul'a getirdik.Zeynep hanımın mutfağında monteleyip,İbrahim'in 3 yaş partisine katıldık. İbrahim füzesini çok beğendi. Pastayı gördüğü andan itibaren istemeye başladı pastası kesilene kadar :))

Pastamız 80 kişilikti. İçeriği : Çikolatalı pandispanya,ganaj ve fıstık krokandan oluştu.3.katın içini de vişneli ve ganajlı hazırladık alternatif olması için.

Partide çocuklara dağıtılmak üzere 50 adet uzay temalı kurabiyeler ve Zeynep hanımın isteği üzerine balıklar,tren Thomas ve arkadaşlarını da kurabiyeler içine ekledik. Yalnız birşey unutmuşuz jelatinledikten sonra krem renkli kovasında hepsini bir arada çekmeyi unutmuşuz o telaşta :((

CIMG2733

İbrahim'e sağlıklı,mutlu,nice güzel yaşlar diliyorum.

18 Mart 2010 Perşembe

İbrahim'in deniz temalı pastası...

CIMG2684

Çanakkale'ye gittiğimin ertesi günü Zeynep hanımın oğlu İbrahim'in 3 yaş pastaları için hazırlıklara başladık. İlk pastası 30 kişilik deniz temalı istendi. İbrahim'in sevdiği karakterleri pastaya yerleştirdik.
Zamandan kazanmak için gitmeden önce nemo,dory,penguen,fok,yunuslar,ahtapot,yengeçler ve diğer balıkları hazırladım ve benimle birlikte yolculuğa çıktılar :) İstanbul'dan yola çıktılar ve tekrar İstanbul'a döndüler :)))

Perşembe sabahı pastamız anneannesi ve dedesinin evinde kutlanmak üzere İstanbul'a yola çıktı. Sabahın erken saatinde çok detaylı fotoğraf çekememişim maalesef :((
Görüntüleyemediğim köpekbalığı,korsan,batık korsan gemisi,yunuslar arka taraflarda kalmış.

Pastanın içeriği: çikolatalı pandispanya,vanilyalı krema ve krokandan oluştu.

Ayrıca anaokulunda arkadaşlarına dağıtılmak üzere tren thomas ve arkadaşlarının olduğu kurabiyeler de hazırlayıp gönderdik.

CIMG2639


CIMG2667

İbrahim'e nice güzel yaşlar diliyorum.

16 Mart 2010 Salı

Bebek kurabiyeleri

CIMG2621

Pazartesi gecesi Çanakkale'ye doğru gene yollara düştüm. Hülya,kardeşi Figen,Figen'in görümcesi Nurdan hanım ve ben elbirliği ile 150 adet bebek kurabiyesini 11 Mart Bilge'nin doğumu için hazırlayıp Karaman'a gönderdik.

Hoşgeldin Bilge... Allah analı babalı büyütsün. Tahtın ve bahtın açık olsun :))

CIMG2630


Hülya ile hazırladığımız Kale grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep hanımın oğlu İbrahim'in 3 yaş pastalarını ve kurabiyelerini sırayla ekleyeceğim.

Herkese sağlıklı,mutlu güzel bir hafta diliyorum.

8 Mart 2010 Pazartesi

Askere doğum günü hediyesi...

CIMG2571

Zeynep hanım arayıp askerdeki arkadaşının doğum günü için kurabiye hazırlamamı rica etti. Yapacağım kurabiyeler için öyle güzel bir dosya hazırlayıp göndermiş ki... En ufak detaya kadar yazmış. Birkaç mailleşmeden sonra bana da kurabiyeleri hazırlamak düştü.

CIMG2599

Hayırlı teskereler diliyorum.

Sevginizin daim olması dileğimle...