21 Şubat 2009 Cumartesi

Bebek kurabiyeleri

Elif kurabiye

Bu hafta benim için güzel geçti. Hem yoğunluk açısından, hem yaptıklarım,öğrendiklerim,yaşadıklarım açısından faydalı oldu diyebilirim...

Hafta arası tesadüf olarak Chef's İstanbul mutfak atölyesinden Sevgili Gülhan Kara ve ekibinden pasta eğitmeni Cemil Çengel ile karşılaştım. Bol sohbetli,neşeli,güzel bir gün geçirdik. Sohbetler de öğrendiğim o kadar güzel bilgiler oldu ki... Çok teşekkür ederim :))))

Bugün de Sevgili Sefa usta misafir olarak beni kursuna davet etti. Gittim güzel bir gün de orada geçirdim. Hem yeni kişilerle karşılaşmak,konuşmak,bilgileri pekiştirmek her zaman mutlu etmiştir beni :))))

Bu hafta bebek kurabiyeleri de hazırlayıp,teslim ettim. Zevkli ve eğlenceli bir çalışma oldu.

Mete

Mete 1

Defne

Sağlıkla ve sevgiyle kalınız...

Güzel bir hafta sonu diliyorum...


16 Şubat 2009 Pazartesi

Blog ödülüm!


Blog ödülüm Sevgili Ruhdağım'dan. Çok teşekkür ederim canım.

Ben de bu güzel ödülü tüm blog arkadaşlarıma ,dostlarıma gönderiyorum.

Herkese güzel bir hafta dilerim...

Sevgiyle kalınız...

13 Şubat 2009 Cuma

Teo'nun Aşk Pastası...

CIMG0011

Teoman Bey'in 14 Şubat Sevgililer Günü için sipariş ettiği aşk pastası... Teoman Bey'in zevkine uygun olarak pastanın pandispanyası çikolatalı,kreması ise vanilyalı muzlu olarak hazırlanmış ve üstü sade bir süsleme ile kaplanmıştır.

Pastanın yanı sıra kurabiyeleri de pasta konseptine uygun olarak pembe kırmızı ve kırmızı beyaz olarak hazırladım. Teoman Bey'e ve sevdiklerine mutluluklar dilerim.

CIMG0031

CIMG0041

Sevgi gününüz kutlu olsun. Bir gün değil her gün aynı duyguları yaşamanız dileğimle...

Sevgiyle kalın...

Herkese güzel bir Hafta sonu dilerim...

12 Şubat 2009 Perşembe

Sevgi kurabiyeleri

CIMG0163

Uzun zamandır bloguma bir şey ekleyemedim. Hayatın getirdiği koşturmacalar,sıkıntılar ve keyifsizlikler vardı. Yavaş yavaş atlatmaya çalışıyorum. Bugün ve önümüzdeki hafta sınavlarım var bir yandan onlara çalışıyorum. Eskişehir'e Onur'un yanına gidip geldim. Hep bir koşturmaca içinde oldum.

Sevgi kurabiyeleri Bursa'dan iş arkadaşım Adem Bey tarafından bütün iş arkadaşlarım adına istendi :)) Bende severek kendilerine hazırlayıp,gönderdim. Umarım beğenirler... Afiyet olsun arkadaşlarım :))

Kurabiyelerin bir bölümünü kırmızı beyaz,bir bölümünü de pembe beyaz ve pembe kırmızı olarak olarak hazırladım. Sevgililer günü konseptine uygun olarak :))))

CIMG0178

CIMG0206

CIMG0213

CIMG0244

Sağlıkla ve sevgiyle kalınız...